Anna Cima: Tokióban ébredek című regénye igazán furdalta a kíváncsiságomat, mert mint a cím is mutatja, a történet Japánban játszódik. Japán mindig is közel állt hozzám, amely az animék és mangák iránti rajongásomnak köszönhető. Ez az ország mindig különleges helyet fog elfoglalni a szívemben. :)
Forrás: Saját kép |
Röviden a könyvről:
A történet főszereplője egy fiatal lány, Jana. Jana 17 éves és valóra válik az álma, hiszen Tokióba utazhat. Azonban a boldogsága nem marad felhőtlen, hiszen a lány egy varázslatos kör fogja lesz. Vajon megtalálja a haza vezető utat? Ami pedig még ennél is fontosabb: Önmagát megtalálja-e valaha?
A véleményem a könyvről:
Izgatott voltam, mert mangákon kívül még sosem olvastam ezidáig olyan regényt, amely Japánban játszódott volna. Bevallom őszintén, hogy a fülszöveg alapján én egy laza, iskolás regénye számítottam. Viszont teljesen meglepett a könyv, mert sok komoly témát dolgozott fel az írónő, úgy, hogy a komolyság ellenére szórakoztató is volt egyben a történet. A könyvben megtalálható bizonytalanság, amellyel lássuk be nagyon sokan küzdenek. Kifejezetten tetszett a könyvben, hogy felváltva ismerhettük meg Jana fiatal és már idősebb, fősulis életét és személyiségét.
Forrás: Thegate12 |
Az én kedvenc részeim azok a fejezetek voltak, amelyek Jana fiatal korát mutatták be. Izgalmasnak tartottam azt, hogy a Sibuja negyedből nem tud szabadulni és akárhová indult, végül mindig Hacsikó szobránál találta magát. Eközben senki nem látta a lányt, keresztül nézték rajta. Viszont ennek pedig az volt az előnye, hogy nyugodtan tudta figyelni a japán embereket, mint például főzés közben. Ezek a részek azért tetszettek, mert ha én is hasonló helyzetben lennék, nem ülnék egy helyben, hanem felfedezném a környezetet és biztosan sok újdonságot is tudnék tanulni a japánok mindennapi életviteléből.
Mint említettem már nektek, a könyvben megismerhetjük Jana 24 éves énjét is, aki immár japánológiát tanul Prágában. A tanulás közben azért küzd, hogy elnyerhesse a Tokióba szóló ösztöndíjat. Ezek a fejezetek is igen érdekesek voltak a számomra, mert sok szereplőt megismerhettünk, akik mind egytől egyig egyéniségek voltak. Imádom ha egy regényben nem csak a történetre helyezi a hangsúlyt a szerző, hanem kellő figyelmet fordít a szereplők személyiség és jellem fejlődésére is.
Mivel Jana cseh lány, a szőke haja miatt nem volt könnyű beilleszkednie egy más kultúrába, ami a most zajló rettenetes világban is igen aktuális. Más bőrszín, hajszín és szemszín miatt elítélni és másnak gondolni valakit, szerintem a világ legidiótább dolga és csak saját magát minősíti az ember, ha ilyesmiken megakad a szeme. Barna, fehér, kreol, fekete, sárga... Ezek csak színek és semmit sem változtatnak az emberen. Nem lesz senki sem több vagy kevesebb. Az számít ami belül van, az sokkal fontosabb.
Kedvenc idézetek:
"És amikor visszatérek, tuti, hogy találkozom is önmagammal. És akkor már nem eltévedt gondolat leszek. Hanem megtalált gondolat. Ami mindenképpen pozitív. Addig még rengeteg időm lesz. ""Ha már olvasok, sokáig akarok olvasni. Nem fél óráig. Egész nap olvasni akarok."
Hány csillagot érdemel tőlem? 🌟🌟🌟🌟🌟/5
A könyv adatai:
Író: Anna Cima
Cím: Tokióban ébredek
Műfaj: Fejlődésregény, misztikus
Kiadó: Metropolis Media
Kiadási év: 2020
Oldalszám: 400 oldal
Fülszöveg:
Amikor a tizenhét éves Jana álma teljesül, és Tokióba utazhat, legszívesebben örökre ottmaradna. Hamarosan rájön, hogy egy ilyen kívánságnak beláthatatlan következményei lehetnek, ugyanis egy varázslatos kör foglyaként a forgalmas Sibuja negyedben találja magát.
Amíg Jana fiatal énje a város utcáit rója, meglepő helyzetekbe keveredik, és a hazafelé vezető utat keresi, a huszonnégy éves Jana japanológiát hallgat Prágában, Tokióba szóló ösztöndíjért küzd, és egy felsőbb éves diákkal együtt törik a fejüket egy japán novella fordításán. A novella szerzője, a sokáig elfeledett Kavasita sokkal nagyobb hatással lesz az eseményekre, mint arra bármelyik Jana számítana…
Olvasmányos és friss, fiatalos lendületű regény az útkeresésről, a valóság összetettségéről és egy valóra vált álom kockázatairól.
Megtetszett? Itt rendelheted meg KATT
A könyvajánlóm végén pedig szeretnélek titeket meglepni 5 érdekességgel a japánokról!
#1. Az iskolai tanév április 1-jén kezdődik, és trimeszterekre van bontva.
#2. Japánban a kutyák és a macskák is lehetnek állomásmesterek.
#3. Az esővíz elvezető csatornák olyan tiszták náluk, hogy halak úszkálnak bennük.
#4. Egyes kávéházakban baglyokkal beszélgethetünk, miközben a kávénkat isszuk.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése